kampüs anadolu lisesi

TYT/AYT PROGRAMIMIZ

Kampüs Koleji Anadolu ve Fen Lisesi’nde öğrencilerimizin ilgi, yetenek, beceri ve akademik başarısı baz alınarak donanımlı ve yoğun bir TYT-AYT Hazırlık Programı uygulanır. Kampüs Koleji olarak amacımız; öğrencilerin yeteneğini, ilgisini, kişilik özelliklerini keşfetmek, meslekleri tanımalarını sağlamak, akademik eğitim programı ile eğitmek ve doğru kariyer hedefine ulaştırarak mutlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

AYT ve TYT grupları bireye özgü bir eğitim modeli ile sınava hazırlanır ve her süreçleri sınav danışman öğretmenleri ve rehberlik servisi tarafından takip edilir.

Öğrencilerimize Cumartesi günleri AYT-TYT denemeleri uygulanır, deneme sınavının olmadığı günler ise sınıf danışman öğretmeni ve rehberlik servisinin eksik tespit ettiği öğrencilere etüt ve birebir etüt verilir. Rehber öğretmenleri, mevcut durumlara dair geri bildirimleri okul idaresine, velilere ve öğrencilere bildirip çalışma programını yeniden günceller.

Rehberlik servisi, öğrenciye sunduğu özel kariyer rehberlik sistemi ile öğrencilerin üniversite bölümlerine yönelik tercihlerinin belirlenmesini sağlar ve belirlenen hedef için planlama yapar. Üniversite bölümlerini ve meslekleri tanıtmak amacıyla okulda “Kariyer Günleri” gerçekleştirilir. Bu süreçte öğrencilerin kaygılarını en aza indirmek amacıyla motivasyon görüşmeleri ve buna yönelik seminerler düzenlenerek  öğrencilerin bu sınavdan zaferle çıkmaları sağlanır.

Öğrencilerin sınav sürecinde yaşadığı kaygıların en önemli nedenlerinden biri, eğitim-öğretim yılı içerisinde TYT ve AYT konularının yetişip yetişemeyeceğidir. Buna yönelik,  11. sınıfta erken başlayan YGS/LYS programı ile öğrencilerimizin 12. sınıfa ve sınava hazır olmaları sağlanır.

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam